Nowa Spokojna Głowa | Fundacja SOK

SZKOLENIE DLA NAUCZYCIELI Z zakresu wsparcia psychospołecznego

Nowa Spokojna Głowa

W 2024 Fundacja SOK zrealizuje 2 edycje szkolenia „Nowa Spokojna Głowa”.
Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem programu, który jest dostępny tutaj

Nowa Spokojna Głowa to 8-tygodniowe szkolenie online dla nauczycielek i nauczycieli. Najważniejsze zagadnienia poruszane na szkoleniu to: budowanie dobrostanu psychicznego, profilaktyka wypalenia zawodowego, samoopieka, budowanie pozytywnego nastawienia w oparciu o współczucie i wdzięczność
Spotykamy się raz w tygodniu na 2 godzinnym warsztacie prowadzonym przez trenera online.

Uczestnicy otrzymają również dostęp do platformy z materiałami video do praktyki własnej oraz do wykorzystania w klasie. Czas, który będzie potrzebny na obejrzenie materiałów video to 1 godzina tygodniowo. Wykłady i praktyki do zastosowania w klasie przedstawione w formie video są nieodłączną częścia szkolenia i posłużą do ugruntowania wiedzy zdobytej podczas zajęć z trenerem.

Harmonogram szkoleń

Edycja I:
10 kwietnia – Potrzeby i oczekiwania – 18:00-20:00
17 kwietnia – Stres – korzyści i problemy – 18:00-20:00
24 kwietnia – Krytyk wewnętrzny – 18:00-20:00
8 maja – Wypalenie zawodowe – 18:00-20:00
15 maja – Samoopieka – 18:00-20:00
22 maja – Techniki relaksacyjne – 18:00-20:00
29 maja – Życzliwość i wdzięczność – 18:00-20:00
5 czerwca – Współczucie i samowspółczucie – 18:00-20:00

Nie możesz wziąć udziału w szkoleniu w żadnym z powyższych terminów?
Zapisz się na newsletter SOK i pozostań z nami w kontakcie!

LP

Think

Szkolenia mają charakter interaktywny, każde odbywa się na platformie ZOOM i łącznie trwa 16 godzin zegarowych. Wymagamy od uczestników włączenia kamery.

Edycja I – 10 kwietnia – 5 czerwca 2024 – GRUPA PEŁNA, ZAPISY ZOSTAŁY ZAMKNIĘTE
Zapisy na edycję jesienną zostaną otwarte w sierpniu:
Edycja II – 18 września – 6 listopada 2024 – środy, 18:00-20:00

W szkoleniu do tej pory wzięło udział ponad 1000 osób, oto opinie uczestników:

Po poprzednim szkoleniu wiem, że zostaną spełnione nawet te oczekiwania, o których w tym momencie nie myślę.

Dla mnie kurs „Spokojna Głowa” jest kursem, gdzie poznałam nowe narzędzia, spotykałam się z cudownymi osobami. I też z osobami prowadzącymi. Gdzie każdy dzielił się swoimi spostrzeżeniami. Miał taką swobodę działania.

To szkolenie to czas w pełni wykorzystany, nowe doznania i wymiana doświadczeń, cudowna atmosfera, świetni prowadzący i uczestnicy zaangażowani i otwarci na zmiany i poznawanie.

Szkolenie mnie "zaskoczyło", bo przerosło moje oczekiwania. Pokazało mi pracę w zawodzie nauczyciela ze zupełnie innej strony. Przekonałam się, że ja też jestem ważna. Żeby pomagać innym, trzeba samemu mieć świadomość swoich mocnych stron i ograniczeń, umieć stawiać granice, żeby się nie "spalić".

Dziękuję za super robotę i wsparcie nauczycieli w czasie, kiedy niewielu o nas pamięta i wie, że potrzebujemy spokoju, wyciszenia i pomocy.

Logo Fundacji SOK

Program realizowany w ramach grantu przyznanego przez UNICEF.